Avslutad | Klockor – Lördag 3 november 2007
LOYAL, Chronographe Suisse, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, perlonband, 1957.
SULLY SPECIAL, herrur, nr. 11025 S 56, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1962.
OMEGA, Genève, Cal 565, Serie nr. 31444827, Ref nr. BA 162.0010, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
OMEGA, Seamaster, herrur, stål, manuell, plexiglas, defekt, ca 1962, metallänk ej original.
CHRISTIAN BERNARD, herrur, doublé, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1990.
CARTIER, Tank, Ref nr. 6 81006, Serie nr. 61494, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas (skadat), skadad boett, läderband, cert, november 1986, box, ytterkartong.
Klockor Tudor
TUDOR, Prince Oysterdate, Ref nr. 75030, Serie nr. 64260, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6248-19, cert, maj 1986.
L.U.C, fickur, 51 mm, silver, ankarur, tim + minutvisare saknas, glas saknas, ca 1900.
TISSOT, herrur, 2 st, stål, manuella, plexiglas, små sekundvisare, 1940-tal, defekta.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. U466153, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, urtavla med 2 st. diamanter, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D-18, ca 1999.
OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 40642428, Ref nr. MD 196.0078, herrur, doublé (20 micron), quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1978.
Klockor Swatch
SWATCH, Irony, Chrono, kronograf, herrur, stål, quartz, plexiglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 2003, box.
JAEGER-LE COULTRE, Ref nr. 140.113.11, Serie nr. 1597895, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne doublé, cert, januari 1986, box (skadad).
CERTINA, Argonaut 285, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, cirka 1973