61 - 80 av 274
1...345...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 september 1997

Klubbad för
Bild saknas

GRÄDDKANNA, SOCKERSKÅL, SOCKERTÅNG, silver.

950 kr

Utrop: 900 kr

Bild saknas

BROSCH, 18K guld, G.Dahlgren, Malmö, 1881.

600 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, vikt 44.4 g.

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

Bild saknas

BROSCH, 18K guld med orienatlisk halvpärla, G.Dahlgren, Malmö, 1946.

950 kr

Utrop: 700 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld , 2 färgat, vikt 47 g. Bucherer.

4 300 kr

Utrop: 3 600 kr

Bild saknas

Kuriosa Tenn

TENNSTOP.

Utrop: 600 kr

Bild saknas

DOSA, DEFEKT, 2 SERVETTRINGAR, silver.

Utrop: 400 kr

Bild saknas

LJUSSTAKE, silver, stämplad Carl Nyström 1853. Stockholm.

800 kr

Utrop: 500 kr

Bild saknas

GRÄDDKANNA, silver.

500 kr

Utrop: 600 kr

Bild saknas

6 MATSKEDAR, silver, Öhstedt, 1831.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Bild saknas

2 MATSKEDAR, silver, 1819.1824.

325 kr

Utrop: 350 kr

Bild saknas

6 MATGAFFLAR, silver, 1800-tal. snäckmodell.

1 250 kr

Utrop: 1 100 kr

Bild saknas

6 MATSKEDAR, försilvrade, snäckmodell.

Utrop: 350 kr

BÄGARE, silver, K Andersson, 1893, buckla.

Utrop: 500 kr

Porslin Kina

VAS, Kina, cloisonné. Buckla.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

RING, 18K guld / silver.

400 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

RING, 18K guld / silver, onyx, briljant.

650 kr

Utrop: 550 kr

Bild saknas

RING, 18K guld med 3 opaler.

800 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

RING, 18K guld med 6 gammalslipade diamanter totalt ca 0.70 ct.

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

Bild saknas

Smycken Övr diamringar

RING, 18K vitguld med 7 briljanter 0.24 ct. TW/P2, vikt 3.0 g

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr