201 - 220 av 274
1...101112...14 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 september 1997

Klubbad för
Bild saknas

CAMÉBROSCH, silver , ögla 18K.

Utrop: 500 kr

Bild saknas

BROSCH, med hårarbete samt miniatyrporträtt.

850 kr

Utrop: 700 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, "pansar", vikt 47.9g, L=20cm.

Utrop: 4 000 kr

Bild saknas

VINKALK, silver, Birmingham 1911.

Utrop: 750 kr

Bild saknas

VINKALK, silver ryska stämplar, 1896.

Utrop: 1 200 kr

Bild saknas

GRÄDDKANNA, silver, Moskva 1882.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

Bild saknas

BÄGARE, silver med hänkel, Neapel 1800-tal.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

FAT, med elefanter, sterlingsilver.

Utrop: 700 kr

Bild saknas

SERVERINGSSKÅL, med hänkel , silver, utländska stämplar.

650 kr

Utrop: 750 kr

Bild saknas

BÄGARE, med 2 hänklar på träsockel, silver, CG Hallberg 1937.

Utrop: 850 kr

Bild saknas

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0.56 ct W(H) / VVS.

6 500 kr

Utrop: 7 200 kr

Bild saknas

BRILJANTRING 14K vitguld med 16 diamanter totalt ca 1.0ct i låg kvalitet

Utrop: 5 500 kr

Bild saknas

Silver Soppslev

SERVERINGSSLEV, silver, USA ca 1910.

700 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld med briljanter ca. 0.27 ct., vikt 5.0 g

Utrop: 2 500 kr

Bild saknas

DESSERTBESTICK, silver med benskaft, 6 knivar, 6 gafflar, Sheffield 1820-tal.

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

FRUKTKNIVAR, 6 st i etui. silver, Sheffield, 1930-37.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Bild saknas

MATGAFFLAR, silver, Olga, 12 st förgyllda, USA ca 1900.

Utrop: 2 200 kr

Bild saknas

DESSERTGAFFLAR, Olga, 11 st silver förgyllda, USA ca 1900.

Utrop: 2 200 kr

Bild saknas

DESSERTSKEDAR, 6 st, silver, Tyskland ca 1890.

Utrop: 700 kr

Bild saknas

COLLIER ARMBAND 18K med briljanter totalt ca 0.40ct guldvikt 95.0g

11 200 kr

Utrop: 12 000 kr