Avslutad | Klockor – Lördag 6 oktober 2007
4 ST. DAMUR, manuella, plexiglas, ca 1970, 2 st. Zentima, Tärnan, Sekel.
Visa varaKlockor Fickur
FICKUR, "l. Döring, Leipzig", 50 mm, savonett, 14K guld, ankarur, bucklor, gravyr, ca 1920.
OMEGA, De Ville, Cal 1430 (ETA 255 411), Serie nr. 53293953, Ref nr. 196.2430, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1992.
Klockor Skagen
SKAGEN, Steel, Ref nr. 359USLB, damur, stål, quartz, läderband, oanvänd, ca 2006, box.
CARTIER, Santos 100, Ref nr. 2656, Serie nr. 604795PL, herrur, stål, automatisk, safirglas, läderband, viklås, cert, januari 2006, box
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1333, Serie nr. 44107267, Ref nr. CD 198.0125, herrur, guld på stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, läderband, ca 1980.
OMEGA, Officer, Cal 26,5 T3 PC T1, Serie nr. 9596386, Ref nr. , Boett nr. 10438398, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1942.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, Serie nr. 8325572, damur, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, defekt, Jubileelänk, Ref nr. 62523 D.18, viklås, ca 1984.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual Datejust damur, silver/champagnefärgade romerska siffror.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT 6201-97/1, Serie nr. 051 (första hundraserien), herrur, stål, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, skadad urtavla (8/10), läderband, cert, januari 1998, box (skadad), ytterkartong.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Shogun, damur, Ref nr. 5236.018.3, Serie nr. 1874631, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1990, box, ytterkartong.
TISSOT, Lady T2, Ref nr. T63.1.155.51, damur, stål, quartz, safirglas, läderband, viklås, ca 2000.
BREITLING, Callistino, Ref nr. D52045, Serie nr. 1 1717, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1997, box, ytterkartong.
Klockor Locman
LOCMAN, Mare, Ref nr. 130, Serie nr. 15365, kronograf, herrur, titan, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, cert, mars 2006, etui.