Serv.bestick, 2st silver 13,2cm 20,5cm
Utrop: 175 kr
Ljusstake, silver br 474,2g 17,5cm
Utrop: 425 kr
Ljusstake, silver br 460,2g 17,5cm ngt skadad
Halskedja, silver 46cm 50,1g
Utrop: 250 kr
Parti silver, skadat 14,3g
Utrop: 75 kr
Kaffeskedar, 8st 12,5cm modell Haga
Utrop: 300 kr
Gaffel, 18,7cm Sked 18,5cm Bordsbestick modell Gammel Fransk
Kaffekanna, silver 27cm ca 776g
Utrop: 2 300 kr
Sockerskål, ca 14cm Gräddkanna ca9cm ca 552g
Utrop: 2 000 kr
Damur, Certina stål/doublé 16cm quartz
Utrop: 850 kr
Herrur, Axent quartz 21cm
Fickur, en boett 18K med nyckel i ask /går ej
Damur, Tissot PR100 quartz 16cm
Herrur, Certina 18K utan armband skadad
Fickur, Engström med två boetter 14K graverad
Utrop: 700 kr
Herrur, Certina 18K med läderarmband går ej
Väggpendyl, förgylld ngt skadad med pendel utan nyckel (Ej funktionsgaranti)
Utrop: 550 kr
Herrur, Omega Seamaster Quartz 21cm -04 med cert i box
Utrop: 8 600 kr
Herrur, Omega Seamaster Professional Planet Ocean 18cm -06 med cert i box
Utrop: 19 600 kr
Fiol, med stötskador på kroppen samt saknar en sträng samt sliten på halsen med stråke i hårt fodral
Utrop: 400 kr
Tisdag 10 jul 2007
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning AB