321 - 340 av 433
1...161718...22 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 juli 2007

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 7 - 8 mm, något barocka, lås i 18K guld med pärla, längd 67 cm

Utrop: 2 000 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, hjärta med 14 briljanter ca 0,28 ctv TW/SI-P, vikt 4,7 g, längd 43 cm

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

BROSCH, ÖRHÄNGEN, gulmetall / förgyllt silver med granater

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, silver med blå emalj, längd 19 cm

475 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE, silver med citrin, 4,3 x 1,6 cm, svensktillverkad 1939

1 000 kr

Utrop: 800 kr

DIVERSE SMYCKEN, 8 delar, bla silver, tigeröga, rosenkvarts och ametist

Utrop: 450 kr

DIVERSE SMYCKEN, 12 delar, bla silver, metall, caméer, markasiter, strass diverse

950 kr

Utrop: 450 kr

PASSARE Teknor, ask.

Utrop: 650 kr

Accessoarer Bälten

SKÄRP, förgyllt silver, längd 85 cm, små skador, vikt 295 g

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K guld, Bismarck, vikt 43,3 g, längd 20 cm.

Utrop: 5 600 kr

RING, 18K guld med diamant, vikt 6,5 g, stl 18,5 mm.

Utrop: 1 000 kr

BROSCH, 18K guld med liten äkta pärla, tillv 1904, vikt 1,7 gram.

225 kr

Utrop: 375 kr

Accessoarer Pennor

DIPLOMAT, kulspetspenna.

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K guld med briljant 0,45 ct, ca G(TW)/VVS 2, vikt 11,8 g, stl 17 1/4

Utrop: 9 900 kr

RING, 18K guld med 3 briljanter ca 0,38 ctv TW/VS-SI, vikt 7 g, stl 16

Utrop: 4 500 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 18K guld med safir och 18 briljanter ca 0,48 ctv TW/VS-SI, vikt 7,2 g, stl 18

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

KEDJA, 18K vitguld, längd 69 cm, vikt 17,5 g

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE, 18K guld, hjärta, vikt 4,3 g

Utrop: 750 kr

KEDJA, 18K guld, pansar, längd 50 cm, vikt 21,3 g

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld, pansar, längd 19 cm, vikt 8,7 g

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr