Avslutad | Klockor – Lördag 7 juli 2007
CHARLES MAYER, Tramelan, fickur, 52 mm, silver, ankarur, skadad urtavla, gravyr, monogram, ca 1938.
Klockor Eterna
ETERNA, Grand Prix, Cal 431, Serie nr. 2533732, fickur, 53 mm, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1930.
OMEGA, fickur, 50 mm, Boett nr. 3105522, vitmetall, ankarur, skadad urtavla, defekt, skadad boett, urverk + urtavla ej signerade, ca 1907.
OMEGA, fickur, 47 mm, Cal 38,5L.T1, Serie nr. 8445732, Boett nr. 9246696, vitmetall, ankarur, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1936.
ZENITH, fickur, 51 mm, Serie nr. 2107500, Ref nr. 9958, Boett nr. 3026382, silver, ankarur, skadad urtavla, defekt, ca 1917.
ZENITH, fickur, 53 mm, Serie nr. 2152732, Ref nr. 8368, Boett nr. 2993176, silver, ankarur, skadad urtavla, går ej, glas löst, ca 1920.
ZENITH, Extra Prima, fickur, 51 mm, Serie nr. 5410412, Boett nr. 9678662, silver, ankarur, monogram, ca 1965.
ZENITH, Extra Prima, fickur, 51 mm, Serie nr. 3586565, Boett nr. 3466515, silver, ankarur, monogram, ca 1935.
ZENITH, fickur, 53 mm, Serie nr. 2803248, Ref nr. 7523, Boett nr. 3239297, silver, ankarur, ca 1930.
ZENITH, fickur, 53 mm, Serie nr. 2443112, Ref nr. 387, Boett nr. 3359577, silver, ankarur, bucklor, ca 1925.
ZENITH, fickur, 51 mm, Serie nr. 2395189, Ref nr. 1681, Boett nr. 3167083, silver, ankarur, ej signerad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1925.