Avslutad | Klockor – Lördag 2 juni 2007
CERTINA, Blue Ribbon, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1962.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Parsifal, Ref nr. 7793, Serie nr. B 008269, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, ca 2002.
OMEGA, herrur, Cal 283, Serie nr. 14166417, Ref nr. KO 2792-4 SC, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1954.
IWC, fickur, 53 mm, savonett, Serie nr. 442410, Boett nr. 525460, 14K guld, ankarur, glas saknas, defekt, bucklor, ca 1909.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, Cal 280, Serie nr. 280214029, Ref nr. 1535, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1960.
TISSOT, Seastar, damur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1987.
IWC, herrur, Cal 852, Serie nr. 1323517, Boett nr. 1337464, 14K guld med bakboett i stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1954.
IWC, herrur, 31 mm, Serie nr. 989830, Boett nr. 1017374, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1938.
Klockor Piaget
PIAGET, Ref nr. 924 A6, boett nr. 187990, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 175 mm, totalvikt 62,1 gram, ca 1970.
CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas (skadat), skadad urtavla, går ej, läderband, ca 1990.
Klockor Franck Muller
FRANCK MULLER, Master Banker, Havana, Cal 2800 (ETA 2892 A2), Serie nr. 61, Ref nr. 2852 MB HV, herrur, 31 x 36 (43) mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, datum, 3 st. tidzoner, skadad urtavla, rotor i platina, läderband, originalspänne i 18K vitguld, ca 2000.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, herrur, Cal 268, Serie nr. 18404620, Ref nr. 14707 61, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1961.