Avslutad | Klockor – Lördag 2 juni 2007
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 561, Serie nr. 23950688, Ref nr. CD 168.010, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1966.
Klockor Oris
ORIS, Star, Cal 635, Ref nr. 6216, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, ca 1960, metallänk ej original.
DELBANA, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1958
CARTIER, Pasha, Grid, Serie nr. 2379/30839CD, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad länk, viklås, servad april 2002, ca 1999, box.
OMEGA, Seamaster, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1962, metallänk ej original.
DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, integrerad länk 18K guld, totalvikt 18,0 gram, ca 1925.
OMEGA, Genève, Cal 485, Serie nr. 33227034, damur, 14K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, briljantkrans (1,40 ctv TW/VS), boett + länk ej signerade, integrerad länk, totalvikt 33,3 gram, ca 1972.
TISSOT, T-1, Ref nr. T64.5.185.31, damur, doublé, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, integrerad länk, viklås, cert, 2005, box.
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1250, Serie nr. 32893548, Ref nr. CD 198.0027, herrur, guld på stål, electronic (stämgaffel), mineralglas (skadat), datum, skadad urtavla, läderband, ca 1971.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. A 13047, Serie nr. 102560, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 1992.
ROLEX, Cellini, Cal 1601, Boett nr. 395, Ref nr. 4114 13, Serie nr. 4342749, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne doublé, ca 1990.
ROLEX, Oysterquartz, Ref nr. 17013, Serie nr. 5273880, herrur, stål/guld, quartz, safirglas (nagg), datum, integrerad länk, viklås, ca 1977.
Klockor de Grisogono
de GRISOGONO, No Uno DF, Cal ETA 2892-A2, nr. 161/900-4, Boett nr. 004736, herrur, svarteloxerat stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, bruksanvisning, cert, augusti 2006, box.
Klockor Ikepod
IKEPOD, Hemipod, Chronometer, Serie nr. 3291, Nr. 049/999, kronograf, herrur, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, gummiband, cert, december 2002, box.