Parti guld, (skadat, graverat). 18K 4,9g.
Utrop: 600 kr
Halskedja, 42cm. Flerfärgad 18K 3,5g.
Utrop: 475 kr
Halskedja,44,5cm, Venezia. 1 Hänge. 18K 3,1g.
Utrop: 425 kr
Ringar, 2 st (graverade). 18K 3,2g.
Utrop: 375 kr
Armband, 20cm, X-länk med stav (små skador). 18K 10,3g.
Utrop: 1 300 kr
Vristlänk, 28cm (småskador). 18K 2,4g..
Utrop: 300 kr
Örhängen, 1 par Bismarck. 18K 1,5g.
Utrop: 250 kr
Ring, Ø16 Bismarck (skadad). 2 Hängen. 18K 2,0g.
Utrop: 275 kr
Halskedja, Figaro, 52cm. Tvåfärgad 18K 201,9g.
Utrop: 24 500 kr
Herrur, Hamilton Automatic i stål (smårepor i glaset), med armband i 18K (ca.50g.)
Utrop: 5 800 kr
Halskedja, Venezia, 51cm. 1 Hänge. 18K 4,6g.
Örringar, 1 par. 18K 2,6g.
Parti guld, (skadat). 18K 7,1g.
Utrop: 850 kr
Släta Ringar, 2st (graverade). 18K 9,3g.
Utrop: 1 100 kr
Ring, Ø16 1/2, med diamanter (13 x ca.0,01ct). 18K 4,8g.
Utrop: 950 kr
Parti guld, (skadat, graverat) 18K 26,6g.
Utrop: 3 200 kr
Halskedja, 44cm, doserad (småskador). 18K 10,1g.
Slät Ring, Ø18 3/4. 18K 4,9g.
Utrop: 700 kr
Armband, 18,5cm, med 5 Berlocker. 18K 8,5g.
Utrop: 1 200 kr
Ring, (graverad). 18K 1,7g.
Utrop: 225 kr
Tisdag 17 apr 2007
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning