441 - 460 av 463
1...222324 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 3 maj 2007

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Kniv signerad Per-Eric Nilsson helben tot längd ca:8cm

900 kr

Utrop: 425 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kniv signerad RL halvben tot längd ca:18cm damaskerat blad

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kniv signerad JL halvben tot längd ca:16,5 cm

2 100 kr

Utrop: 975 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kniv helben rikt ornamenterad skadat blad/slida längd tot:16,5 cm

1 100 kr

Utrop: 375 kr

Pantvaror Övrigt

1 sybehörshållare i horn och läder

850 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 luktdosa

850 kr

Utrop: 375 kr

Pantvaror Övrigt

1 Matkåsa med horninlägg diameter ca:15 cm

1 700 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Flaska trä och ben ca:23 cm hög signerad Tore Sunna

4 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Flaska trä och ben ca:20cm hög signerad Tore Sunna

4 600 kr

Utrop: 975 kr

Pantvaror Övrigt

1 Saltskaål med sked signerad Lars Pirak (d)

Utrop: 375 kr

Pantvaror Övrigt

1 grupp om 3 ripor signerade LL sunna

2 000 kr

Utrop: 975 kr

Pantvaror Övrigt

2 Renar snidade i trä signerade EN, öron avslagna,horn lösa

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Vas Kosta Boda, design Ulrica Hydman-Vallien H: ca 35cm

Utrop: 1 400 kr

Pantvaror Övrigt

5 Tekoppar med fat + 5 assietter, B&G

750 kr

Utrop: 550 kr

Pantvaror Övrigt

1 Minnestallrik "200-års jubileum" Royal Copenhagen

25 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

24 Små fat, ca 8x8cm, "landskap & stadsmotiv" B&G

175 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Äkta matta Keshan troligen antik (sliten) ca 18 kvm

Utrop: 13 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Vas Orrefors, design Berit Johansson Gallery # 9053774 4-83 h: ca 26cm

750 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Övrigt

4 Porslinsfiguriner Bing & Gröndahl "Magvärk, Huvudvärk, Tandvärk, Öronvärk", H: ca 11,5cm

700 kr

Utrop: 850 kr

Pantvaror Övrigt

1 Äkta matta ca 145x106cm (slitage)

Utrop: 5 200 kr