161 - 180 av 303
1...8910...16 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 19 maj 2007

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, RING OCH HÄNGE, sterling silver med ametister, stift, stl 18 1/2

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, silver/18K guld, med rosa korall, stämplad Tiffany & Co, vikt 25,6 g, en del saknas.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, 18K guld, 2 nyanser, delvis matterat, vikt 30,1 g, längd 45 cm

Utrop: 4 000 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld, vikt 16,1 g, stl 20 1/4

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med turkoskulor, vikt 1,4 g, stift

Utrop: 900 kr

ARMBAND, 14K guld med lapis lazuli, kulor, vikt 12,1 g, längd 19,5 cm

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, 18K guld med aprikos safir, litet nagg, och briljant ca 0,05 ct, vikt 4,3 g, längd 2,6 cm

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld med briljant 0,08 ct, vikt 9,8 g, stl 19, ALTON 1980

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 flandersslipade diamanter ca 0,87 ctv, ca G-H/SI2, stift

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K guld, rodinerat, med briljant 0,23 ct, W/P, vikt 5 g, stl 16 1/2

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld med 4 åttkantslipade diamanter 0,10 ct, vikt 2,2 g, stl 17, ALTON

Utrop: 1 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 16 "diamond cut" diamanter ca 3,66 ctv, ca TW-W/SI-P1, stl 17,5+.

Utrop: 38 000 kr

RING, 18K vitguld, ALTON, 5 åttkantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,3 g,.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K vitguld med 8 åttkantslipade diamanter 0,19 ctv, vikt 2,7 g, stl 16 3/4, ALTON

Utrop: 1 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med 9 briljanter 0,95 ctv ca TW-VS-SI, en briljant med litet nagg, vikt 4,3 g, stl 17 1/4

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K vitguld, navettslipad diamant 1,13 ct, G(TW)/VVS2 (HRD minireport), + 12 briljanter ca 0,64 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16 1/4, vikt 8,1 g.

Utrop: 52 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld (Gaudy) baugetteslipad diamant ca 0,47 ct, ca TW/IF, stl 16 1/2, vikt 9,0 g

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med rubiner 0,34 ct och briljanter 0,35 ctv ca TW/VVS-VS, vikt 3,5 g, gravyr, stl 16 1/2

Utrop: 2 600 kr

BROSCH, 14K guld, Inka / Maya motiv, vikt 16,8 g, defekt, Mexico

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld med vit och lila jade, diameter 5,2 g vikt 22,3 g

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr