Avslutad | Pant – Torsdag 22 mars 2007
Klubbad för
1 Herrur Certina DS Premium, i stål/doublé med datum, stållänk med doublédetaljer, snr:115 7034 7134 44 (doublé sliten, urtavla skadad)
Visa varaPantvaror Silver
1 Tändsticksaskhållare, Georg Jensen, ca 4,5x2,5x1,5cm, silver (inklusive ask & stickor), nr:83D. Vikt 21,5g
1 Ströare, efter Carl Fredrik Jonssén, verksam i Uddevalla 1831-1859, år 1867(verksamhet fortsatt av änkan), delvis förgylld, silver (små bucklor undertill). Vikt 11,8g
1 Bägare, Karl Anderson, verksam i Stockholm 1892-1933, år 1903, höjd:6cm, silver. Vikt 23,5g
1 Bägare, Svea Svensson, verksam i Stockholm 1907-1927, år 1908, höjd:6cm, silver. Vikt 24,8g