801 - 820 av 831
1...404142 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 6 mars 2007

Klubbad för

Ring, med stenar, 18K enligt densitetsvåg, 5,0g Ø16

Utrop: 700 kr

Ring, med 6st små Diamanter, 18K 2,3g Ø17, skenan skev

Utrop: 275 kr

2 Ringar, graverade, en med 3 Diamanter ca 0,01ct/st, 18K 5,1g, Ø16, skenor skeva

Utrop: 600 kr

Ringar, graverade,18K 9,4g

Utrop: 1 000 kr

Ring, vitguld, med 1st Diamant ca 0,03ct, 18K 2,0g Ø16 3/4

Utrop: 350 kr

Örhängen, 1 par, 1 Hänge, vitguld, 1st Diamant i varje ca 0,03ct/st 18K 4,5g

Utrop: 750 kr

Halskedja, Pansar, 14K 5,2g 58cm

375 kr

Utrop: 425 kr

Ring, graverad, 18K 6,5g

600 kr

Utrop: 700 kr

Ring, 18K 4,3g Ø19 3/4

375 kr

Utrop: 450 kr

Armband, Bismarck, med två berlocker och en tom ögla, 14K 11,5g 13cm

Utrop: 1 300 kr

Armband, Bismarck, 18K 11g 19cm

Utrop: 1 400 kr

Skedar, 6 Kaffeskedar modell Christina, 11,5cm, 3 graverade

175 kr

Utrop: 100 kr

Skedar, 8 Kaffeskedar modell Dala i Silver, 11,3cm

550 kr

Utrop: 250 kr

Puderdosa, i Silver med spegel i locket, Ø 5cm, stämplad Sverige 925

225 kr

Utrop: 100 kr

Ströare, i Silver, 2st klotrunda på 3 fötter, stämplade med en Stjärna

1 400 kr

Utrop: 100 kr

Silverask, längd 2,5cm bredd 1,3cm höjd 1,1cm, 11,3g stämplad Sverige

475 kr

Utrop: 100 kr

Ströare, i Silver utformad som en Fågel med ledat lock i botten, 28,8g, stämplad med en Stjärna

325 kr

Utrop: 125 kr

Silverdosa, i Silver, oval 3,8 x 6,2 x 1,6cm, förgylld insida, 41,6g, år 1916 GAC, graverad

225 kr

Utrop: 250 kr

Skedar, 12 Kaffeskedar i Silver, 11,5cm

375 kr

Utrop: 250 kr

Punschkopp, 4st i Silver, Ø 6,5cm (fot 3,5cm) höjd 4cm 120,1g 2 x CESON 1995, 2 x Alton, förgylld insida varav en blekare, några hack, varierande skick

275 kr

Utrop: 300 kr