Avslutad | Klassiska – Lördag 24 mars 2007
Klubbad för
ENSTENSRING, 18K vitguld m briljant- slipad diamant 0,34 ct (enl gravyr) ca TW/VS, vikt 2,1 g, stl 17 mm.
PÄRLAVKORTARE, 18K guld med briljanter ca 1,14 ctv ca TW/VS-SI, och odlade pärlor, vikt 8,1 g
2 LJUSSTAKAR i silver, höjd 16,5 cm, signerade Löfman 1984, MGAB, Uppsala, 1976, gravyr "ICA Essve AB" på fotens kant.
RING, 18K guld med 4 briljanter ca 0,25 ctv, ca W/VS, 2 rubiner, 2 safirer, 1 smaragd, stl 18.
CARMOSÉRING, 18K guld, safir ca 1,00 ct, 12 briljanter ca 0,60 ctv, ca TW-W/SI, stl 17,5+.
RING, 18K guld med diamanter 0,17ctv enl gravyr, nagg i en sten, stl 18 mm, vikt 6,7 g.