Avslutad | Klassiska – Lördag 23 augusti 1997
Klubbad för
Bild saknas
VITGULDSCOLLIER 18k med 5 briljanter 0.40ct cr si Italiensk
Bild saknas
ARMBAND, 18K guld, fantasi, gravyr ALG 1924-1944, från 1937, en länk skadad
Bild saknas
BAROCKSKEDAR, 4 st i 2 etuier, förgyllt silver, CG Hallberg, Stockholm.
Bild saknas
4 VODKABÄGARE, silver, Sovjet , strutformade, Sovjet ca 1930.
Bild saknas
LJUSSTAKAR, silver, ett par, silver, rokoko-stil, TH Martinsen, Norge, ca 1930.
Bild saknas
SKÅL, silver, genombruten, två hänklar, svenska stämplar ca 1930.
Bild saknas
KAKTÅNG, SOCKERTÅNG, samt 3 SERVERINGS- SKEDAR, silver.
Bild saknas
Silver Soppslev
SOPPSLEV, silver med träskaft, Gustaf Brummer, Åbo, ca 1830.