COLLIER, sautoir, orientaliska pärlor, 3-radigt
Utrop: 6 500 kr
VÅG SAMT VIKTER.
Utrop: 1 400 kr
ETUI, 18K guld, vikt 130.8 g.
Utrop: 10 800 kr
SALT & PEPPAR KAR , 2 st, silver.
Utrop: 350 kr
3 MÖBELMINIATYRER samt MINIATYRVAS, silver.
Utrop: 950 kr
2 SALTKAR, silver, ivändigt förgyllda.
Utrop: 700 kr
SKÅL MED LOCK, silver.
Utrop: 550 kr
DOSA MED LOCK, silver, norska stämplar.
Utrop: 450 kr
SILVERBRICKA Hallberg, ciceleread ca 950g
Utrop: 3 400 kr
HÄNGE/KEDJA, 18K guld med sten, vikt 12.4 g
Utrop: 1 500 kr
SILVERBRICKA Hallberg hand cicelerad 950g
HÄNGE, 18K vitguld med kedja, vikt 7.4 g.
Utrop: 600 kr
SILVERBÄGARE signerad Löfman 1974, vikt 183 g.
Utrop: 800 kr
ARMBAND, 18K vitguld, vikt 5.4 g
Utrop: 500 kr
HERRING, 18K guld, vikt 14.6 g.
Utrop: 1 200 kr
DRYCKESKANNA, silver Hallberg 1955, vikt 310 g.
Utrop: 1 700 kr
WHISKYBÄGARE 8 st , Löfgren ,Markström 1975
DIRIGENTPINNAR 2 st silver, elfenben och ebenholtz
SILVERFÖREMÅL 500g
Utrop: 1 300 kr
NYSILVER föremål 10st
Klassiska
Lördag 23 aug 1997
Smycken / silver / ädelstenar
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm