Avslutad | Klockor – Lördag 5 maj 2007
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16030, Serie nr. R278130, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, Ref nr. 62510 H, viklås, cert, mars 1988, box.
Klockor Ebel
EBEL, Sport/Classic, Senior, Ref nr. 781903, Serie nr. 14800166, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, diamanturtavla, integrerad länk, viklås, ca 1994.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, Cal 3000, Serie nr. 1544399, 929-63, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, läderband, ca 1963.
CERTINA, fickur, Cal 28-10, Serie nr. 6526758, Ref nr. 7005 189, ankarur, doublé (20 micron), skadad urtavla, ca 1960.
FERRARI, herrur, nr. 06564, nr. 100108849, vitmetall, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1992.
ROLEX, Air-King, Ref nr 14000, Serie nr P625699, herrur, stål, automatisk, safirglas, oysterlänk, Ref nr 78350, viklås, servad april 2005, certifikat februari 2001, box
CARTIER, Collisée, serie nr. 026638/590002, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1992.
MOMO DESIGN, herrur, vitmetall, automatisk, mineralglas, dag, datum, läderband, ca 1990.
MORMORSUR, ankarur, 18K guld, bucklor, monogram, ca 1910, kedja 18K guld, vikt 15,7g.
SEIKO, 5, Cal 7009 A, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, originallänk, viklås, ca
CERTINA, Waterking, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965, box.
TISSOT, Seastar, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1968.går ej
Klockor Revue Thommen
REVUE, Sport, herrur, doublé manuell, plexiglas, metallänk ej original, ca 1965.