Avslutad | Klockor – Lördag 5 maj 2007
OMEGA, damur, Cal 244, Serie nr. 14987296, Ref nr. 2820-2, doublé (80 micron), manuell, plexiglas, läderband, ca 1956, box.
Klockor Swatch
SWATCH, Pop, Coco Noir, Ref nr. PWBB 142, plast, quartz, plexiglas, tygband, oanvänd, ca 1989, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 68240, Serie nr. L651311, midsize, stål, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, Ref nr. 62510M, viklås, cert april 1991, box
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Chronolink, World Timer, Ref nr WT 6202, herrur, stål/titan, manuell/quartz, safirglas, liten sekund, läderband, certifikat mars 2007, box
CARTIER, Santos, Ref nr. 187903 Serie nr. 32569, damur, stål/ guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1990.
Klockor Lagonda
LAGONDA, Chronometer, nr. 5202, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1965.
Klockor Hublot
HUBLOT, Ref nr. S 140 10 2, Serie nr. 174678, midsize, stål/guld, quartz, safirglas, datum, gummiband, viklås, ca 1993.
BREITLING, Chrono Callisto, Ref nr. 80520 N, Serie nr. 8420, kronograf, herrur, 35 mm, stål/guld, manuell, safirglas, Rouleauxlänk stål/guld, viklås, ca 1994.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18038, Serie nr. 8952292, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, Presidentlänk, Ref nr. 8385, viklås, ca. 1985, box
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, Serie nr. 9085620, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk (skadad), Ref nr. 62510 H, viklås, ca 1986.
JAEGER-LE COULTRE, herrur, Cal P800/C, Serie nr. 1265504, Ref nr. 2285, Boett nr. 812098, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1960.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013 F, Serie nr. 7020784, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, ca 1982.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 6917, Serie nr. 6616249, damur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570 F, ca 1980.
ROYAL, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1955, x-länk, längd 181 mm, totalvikt 19,2 gram.
TISSOT, damur, Cal 15,3, Ref nr. 5279-5, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk 14K guld, totalvikt 27,1 gram, ca 1955.
PIERRE CARDIN, damur, 30 x 47 mm, Cal FF 36, Boett nr. 537676, bakboett signerad Jaeger France, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadat bandfäste, integrerat läderband, originalspänne, ca 1967.
PIERRE CARDIN, damur, Cal FF 36, Boett nr. 524569, boett signerad Jaeger, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, går ej, defekt boett, läderband, originalspänne, ca 1969.