101 - 120 av 453
1...567...23 Gå till
Just nu klubbas Allmänna online. Gå in här

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 februari 2007

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld med 5 briljanter ca 0,51 ctv, ca G(TW/P1(+), stl 18, vikt 4,5 g.

Utrop: 3 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljanter ca 0,66 ctv, ca F-G(TW)/P1, stl 18 1/4+, vikt 3,6 g

Utrop: 3 800 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 65 briljanter ca 0,46 ctv, ca TCr-Cr/VS-P, vikt 2,2 g.

Utrop: 3 900 kr

PÄRLCOLLIER, doserad, odlade pärlor 3 - 7 mm, längd 54 cm, silverlås.

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade 7 mm pärlor, längd 46 cm, silverlås.

Utrop: 700 kr

SILVERFÖREMÅL, 8 st: varav 2 armband, fingerborg, 2 par manschettknappar, örh, hänge, + lås.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld med 3 diamanter 0,30 ctv, ca TW/P, skador, gravyr, vikt 2,8 g, stl 17 3/4

900 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 4,25- 7,75 mm, lås i 18K guld, längd 54 cm

800 kr

Utrop: 900 kr

ARMBAND, silver, längd 21,5 cm, Engel, Stockholm 1952

550 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld m briljant- slipade dia ca 0,36ctv ca TW-W/VS-SI, & blå safirer, vikt 9,1, stift.

Utrop: 6 300 kr

RING, 23K med briljantslipade diamanter ca 0,60ctv & safirer ca 0,56ctv, gravyr, stl 18,75, V=9,3g

Utrop: 6 400 kr

ARMBAND, 18K guld, 43 åttkantslipade diamanter infattade i 3 av 11 länkar (design liggande åttor), ca 1 ctv, ca TCr/VS, längd 20 cm, vikt 20,4 g.

Utrop: 6 900 kr

COLLIER, 18K guld och vitguld, 30 briljanter ca 1,30 ct totalt, ca TW-W/VS, längd 43 cm, vikt 57,5 g.

Utrop: 19 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 5 mm, ca 51 cm, lås i silver m rubiner, nagg i en sten.

650 kr

Utrop: 500 kr

2 ST PUNSCHBÄGARE, silver, hamrad yta, vikt 147 g, datumgravyr, 1992, Christer Wide, Kolmården. BÄGARE, silver, hamrad yta, invändigt förgylld, handgjord, vikt 72 g, H 5 cm, L Råström Stockholm 1975

Utrop: 850 kr

SILVERFAT, C.F. Carlman, 1917, handgjord, tennisracket + text i gul + blå emalj, fr 1917, V=195 g

450 kr

Utrop: 500 kr

MOCCASKEDAR, 10 st i förgyllt sterling silver med emalj i olika färger, A Michelsen, Danmark

800 kr

Utrop: 600 kr

TÅRTGAFFLAR, 12 st i silver, GEWE 1960-talet, blommotiv på skaften.

1 900 kr

Utrop: 700 kr

SILVERSKEDAR med turistmotiv, 16 st.

Utrop: 600 kr

SMYCKESKRIN, krokodil, 26 x 16 x 7,4 cm, litet slitage, nyckel finns