Avslutad | Moderna – Lördag 16 augusti 1997
Klubbad för
Bild saknas
SERVERINGSFAT, silver, empirebård, K Andersson, Stockholm 1928, vikt 380 g.
Bild saknas
SOPPSLEV, silver med träskaft, Markströms, Uppsala, 1969.
Bild saknas
SET, 18K guld med bergkristaller: COLLIER, HÄNGE, RING, signerade PERMONA SMIDE, Hälsingborg
Bild saknas
KAKTÅNG, SOCKERTÅNG, 2 SERVERINGSSKEDAR samt 2SMÖRKNIVAR, silver.
Bild saknas
KAFFESERVIS silver, 3 delar Nordisk Silverkonst, Helsingborg, 1948
Bild saknas
3 BÄGARE, silver, gravyr, defekt, svenska stämplar 1908-1927.
Bild saknas
HÄNGE / MEDALJONG, öppningsbar för fotografier, vikt 8.1 g.