61 - 80 av 139
1...345...7 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 16 augusti 1997

Klubbad för
Bild saknas

SERVERINGSFAT, silver, empirebård, K Andersson, Stockholm 1928, vikt 380 g.

Utrop: 1 100 kr

Bild saknas

SOPPSLEV, silver med träskaft, Markströms, Uppsala, 1969.

Utrop: 1 700 kr

Glas Vaser

GLASVAS, rökfärgad, Orrefors, designer Hald, Nr. 1052

Utrop: 1 000 kr

Bild saknas

FAT, silver, CG Hallberg, Stlm 1956

850 kr

Utrop: 950 kr

Bild saknas

SKÅL, silver på träsockel, GAB, Stockholm 1931

Utrop: 1 400 kr

Bild saknas

SKÅLAR;2 ST., par, silver, Sthllm. 1929.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

SET, 18K guld med bergkristaller: COLLIER, HÄNGE, RING, signerade PERMONA SMIDE, Hälsingborg

Utrop: 7 500 kr

Bild saknas

MUGG, silver, E. Johansson, gävle, 1829.

Utrop: 700 kr

Bild saknas

RING, ORHÄNGEN, 18K guld med ametyster, vikt 11,2g

950 kr

Utrop: 1 200 kr

Bild saknas

KAKTÅNG, SOCKERTÅNG, 2 SERVERINGSSKEDAR samt 2SMÖRKNIVAR, silver.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

GRÄDDKANNA, SOCKER- SKÅL, Sam Carlsson, Sävsjö 1969.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

KAFFESERVIS silver, 3 delar Nordisk Silverkonst, Helsingborg, 1948

Utrop: 6 100 kr

Bild saknas

SOCKERSKÅL, silver, hamrad,Tyskland.

650 kr

Utrop: 750 kr

PENNHÅLLARE, 18K guld med emalj och lapis, buckla, vikt 11.3 g

Utrop: 900 kr

Bild saknas

BÄGARE, silver, gravyr, buckla, Lettland, 464.3 g.

Utrop: 800 kr

Bild saknas

3 BÄGARE, silver, gravyr, defekt, svenska stämplar 1908-1927.

Utrop: 500 kr

Bild saknas

2 BÄGARE, silver, gravyr, svenska stämplar, 1939, 1955.

Utrop: 600 kr

Bild saknas

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 12.2 g.

Utrop: 950 kr

Bild saknas

COLLIER, 18K guld, "cordell", vikt 20.1 g.

Utrop: 1 600 kr

Bild saknas

HÄNGE / MEDALJONG, öppningsbar för fotografier, vikt 8.1 g.

Utrop: 700 kr