Avslutad | Klockor – Lördag 3 februari 2007
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, herrur, Cal 10-200, Serie nr. 750619, Ref nr. 2573, Boett nr. 426750, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, gravyr, läderband, ca 1960.
CARTIER, Tank, Serie nr. 3 149586, damur, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, viklås, cert, april 1981, box.
CERTINA, DS-2, cal Certina 25-661, serie nr. 7593378, Ref nr. 5801 300, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1969.
5 HERRUR, quartz, oanvända, går ej, 2 Orient, 1 Facit, 1 Puma, 1 Jaquaes Farel.
2 TISSOT, Two-Timer, herrur, stål, quartz, mineralglas, analog/ digital, defekt, integrerat plastband, ca 1992
FICKUR, silver, ankarur, bucklor, skadad urtavla, sekundvisare saknas, kedja vitmetall, ca 1920.
CITY, herrur, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1972.
SEIKO, herrur, gulmetall, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1963.