Avslutad | Klockor – Lördag 9 augusti 1997
EDWIN, herrur, stål, läderband, batteri måste byta
YVES SAINT LAURENT, damur, doublé, quartz, läderband, 1995, ask
ORIENTEX, herrur, stål / doublé, fabr. nytt, manuell
Klockor Bordsur
BORDSKLOCKA, emalj, kina, urverk ej original, defekt urverk, defekt urverks upphängning.
DAMUR, 18/23K guld, manuell, gravyr, buckla. etui.
TISSOT, herrur,34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, ca 1965.
JAEGER-LE COULTRE, 18K Memovox, automatisk, blå urtavla.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, herrur, förgyllt, Traviata. Quartz.
OMEGA, damur, 18K vitguld med briljanter, totalt ca 0.48 ct, manuell, 1970-tal, repa.defekt.