241 - 260 av 440
1...121314...22 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 23 november 2006

Klubbad för

1 Armband Pansar med platta, 20cm, silver. Vikt 17g

Utrop: 50 kr

1 Oljemålning "landskap" signerad Axel Peter 1908, 58x71cm (ngt krackelerad), i ram

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

12 Bordsskedar, modell Rosenholm, silver

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

12 Bordsgafflar, modell Rosenholm, silver

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

12 Bordsknivar, modell Rosenholm, silver

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Armband X-länk/stav, 18cm, 18K. Vikt 46,5g

1 Armband X-länk (låsåtta saknas), 19cm, 18K. Vikt 36,5g

1 Armband X-länk/stav, 19,5cm, 18K. Vikt 42g

1 Armband 3-radig Pansar (graverat lås), 17,5cm, 18K. Vikt 32,5g

1 Armband, 19cm, 18K. Vikt 15,1g

1 Armband 2-radigt, 20cm, 18K. Vikt 8,3g

1 Ring med vita stenar (graverad), stl:16, 18K+23K. Vikt 6,8g

1 Ring med vit & blå stenar, stl:15 1/4, 18K. Vikt 5,8g

1 Ring med grön sten & dia tot ca 1,0ct, stl:16 3/4, 18K. Vikt 8,69g

1 Ring med pärla & dia tot ca 0,96ct, stl:16 3/4, 18K. Vikt 7,9g

1 Silverdosa "blom-motiv" (personnummer inristat i botten). Vikt 87,8g

1 Silverdosa "blom-motiv", mästare Lundström, Visby år 1832 (graverad). Vikt 48,3g

1 Silverdosa, mästare Lundström, Visby år 1816. Vikt 30,2g

12 Fiskgafflar (monogram), silver

12 Fiskknivar (monogram), silver