Avslutad | Klockor – Lördag 4 november 2006
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, herrur, Ref nr. 5572, Serie nr. Z518314, doublé, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 2001.
LONGINES, Dolce Vita, Cal 176, Ref nr. L5.655.4.7x.2, Serie nr. 29949169, herrur, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, läderband, ca 2000.
Klockor Ebel
EBEL, Sport/Classic, Ref nr. 181903, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk, längd 189 mm, etui.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16220, Serie nr. L283540, herrur, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, Ref nr. 62510, viklås, ca 1990.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, Cal 1424U, Serie nr. 4307897, Boett nr. 4272211, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1960.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, herrur, Cal 1422U, Serie nr. 4516379, Boett nr. 4418759, stål, automatisk plexiglas, datum, defekt, läderband, ca 1958.
ZENITH, fickur, Serie nr. 2173474, Ref 9156, Boett nr. 3002428, silver, ankarur, bucklor, ca 1918.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 6200, Serie nr. 938549, herrur, stål, automatisk plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1953.
Klocktillbehör Boxar och etuier
UPPDRAGSBOX, Automatisk uppdragsbox för 4 klockor, + plats för ytterligare 6 klockor, trä, nyckel, instruktionsblad, drivs med batteri, (utländsk nätkabel medföljer), oanvänd.
Visa varaKlocktillbehör Boxar och etuier
Klockor Rado
RADO, Sintra, damur, High-tech ceramics, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, ca 2003.