Avslutad | Klockor – Lördag 4 november 2006
BREITLING, Colt, Ref nr. A17035, Serie nr. 14809, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt, originallänk, viklås, ca 1995, box.
DAMUR, signerad "ROLEX", Boett nr. 438314 3, silver, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1925.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18238, Serie nr. L744717, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, diamanturtavla, Presidentlänk, Ref nr. 8385, viklås, ca 1990.
LONGINES, Evidenza, Cal 650, Serie nr. 32009366, Ref nr. L2.643.4.739, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, cert, december 2004, box.
BREITLING, Blackbird, Ref nr. A13050, Serie nr. 415937, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, Ref nr. 317A S4002, cert, juni 2006, box.
LONGINES, Conquest, herrur, stål/doublé, V.H.P. quartz, safirglas, datum, integrerad länk, snabbställning av datum defekt, box, kvitto ca 1992.
IWC, herrur, Cal 83, Serie nr. 1033475, Boett nr. 93739, Boett ej signerad, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1941.
U-BOAT, D48-CR, Serie nr. 234, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, läderband, viklås, extra läderband, cert, augusti 2006, box.
LONGINES, herrur, Cal 23Z, Serie nr. 10556252, Ref nr. 230C72, Boett nr. 768359, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, boett signerad Longines-Wittnauer, läderband, ca 1959.
CARTIER, Panthère, nr. 8395703340, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk (3-radig), viklås, ca 1990.
HAMPDEN, mormorsur, savonett, doublé, ankarur, skadad urtavla, glas saknas, går ej, ca 1910.
LONGINES, herrur, Cal 23Z, Serie nr. 10525528, Ref nr. 6674-3 / 343, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.
Klockor Universal
UNIVERSAL, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, diamantkrans, integrerad länk, längd 183 mm, totalvikt 52,1 gram, ca 1965.
4 STOPPUR, 2 defekta, 2 fungerande, mekaniska i vitmetall, Märken Minerva, Leonidas, Drott, Exelcior Park
Klockor Gucci
GUCCI, herrur, Ref nr. 4500M, 040-774, bicolour, quartz, mineralglas, läderband (trasigt), ca 1990.
CARTIER, Tank, nr. 590005/37887, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, cert, mars 1990, box.