361 - 380 av 437
1...181920...22 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 november 2006

Klubbad för

BREITLING, Colt, Ref nr. A17035, Serie nr. 14809, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, skadad urtavla, defekt, originallänk, viklås, ca 1995, box.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

DAMUR, signerad "ROLEX", Boett nr. 438314 3, silver, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1925.

Utrop: 2 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18238, Serie nr. L744717, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, diamanturtavla, Presidentlänk, Ref nr. 8385, viklås, ca 1990.

Utrop: 65 000 kr

LONGINES, Evidenza, Cal 650, Serie nr. 32009366, Ref nr. L2.643.4.739, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, cert, december 2004, box.

Utrop: 12 000 kr

BREITLING, Blackbird, Ref nr. A13050, Serie nr. 415937, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, Ref nr. 317A S4002, cert, juni 2006, box.

Utrop: 19 000 kr

LONGINES, Conquest, herrur, stål/doublé, V.H.P. quartz, safirglas, datum, integrerad länk, snabbställning av datum defekt, box, kvitto ca 1992.

Utrop: 2 100 kr

IWC, herrur, Cal 83, Serie nr. 1033475, Boett nr. 93739, Boett ej signerad, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1941.

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

U-BOAT, D48-CR, Serie nr. 234, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, läderband, viklås, extra läderband, cert, augusti 2006, box.

4 800 kr

Utrop: 4 900 kr

LONGINES, herrur, Cal 23Z, Serie nr. 10556252, Ref nr. 230C72, Boett nr. 768359, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, boett signerad Longines-Wittnauer, läderband, ca 1959.

Utrop: 4 900 kr

CARTIER, Panthère, nr. 8395703340, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk (3-radig), viklås, ca 1990.

Utrop: 13 500 kr

HAMPDEN, mormorsur, savonett, doublé, ankarur, skadad urtavla, glas saknas, går ej, ca 1910.

350 kr

Utrop: 375 kr

LONGINES, herrur, Cal 23Z, Serie nr. 10525528, Ref nr. 6674-3 / 343, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1958.

Utrop: 2 800 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, diamantkrans, integrerad länk, längd 183 mm, totalvikt 52,1 gram, ca 1965.

Utrop: 6 500 kr

4 STOPPUR, 2 defekta, 2 fungerande, mekaniska i vitmetall, Märken Minerva, Leonidas, Drott, Exelcior Park

700 kr

Utrop: 650 kr

Klockor Alpina

ALPINA, fickur, ankarur, stål, skadad urtavla, ca 1950.

300 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

LÄDERBAND, till Sjöö Sandström damur, svart, ödla, 14 mm, oanvänt.

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

URTAVLA, till Sjöö Sandström Chronolink, svart.

600 kr

Utrop: 550 kr

Klockor Gucci

GUCCI, herrur, Ref nr. 4500M, 040-774, bicolour, quartz, mineralglas, läderband (trasigt), ca 1990.

Utrop: 900 kr

CARTIER, Tank, nr. 590005/37887, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, cert, mars 1990, box.

Utrop: 5 500 kr

ELECTION, fickur, ankarur, 14K guld, skadad urtavla, ca 1930.

800 kr

Utrop: 900 kr