Avslutad | Klockor – Lördag 4 november 2006
Klockor Atlantic
ATLANTIC, herrur, Boett nr. 93107, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, formverk, går ej, ca 1940.
BREITLING, Colt, Ref nr. A 57035, Serie nr. 33648, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, Professionallänk, viklås, ca 1992.
CARTIER, Tank, Ref nr. 6 117031, herrur, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, går ej, ca 1989.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Nr. 116/MMV, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert, mars 2006, box.
OMEGA, Speedmaster, Cal 3220, Ref nr. 3810.50.06, Serie nr. 56857933, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, läderband, servad mars 2006, ca 2001, box.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13047, Serie nr. 113141, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, viklås, cert, november 1991.
6 HERRUR, manuell, plexiglas, skadade, 50-70-tal, märken såsom Marvin, Safir, Tärnan, Plosy..
Klocktillbehör Verktyg
DIV. BOETTVERKTYG Pressverktyg, boetthållare och nycklar från Certina, Träbackar.
JACQUES FAREL, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990, etui.
CLUB PRIVÉ, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband, ca 1995, etui.
DIGI-TECH, "Donald Duck", herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband, ca 1992.
TISSOT, Rock-Watch, Ref nr. R 150, nr. 90 918-7, midsize, sten, quartz, safirglas, läderband, ca 1992.