Avslutad | Klassiska – Lördag 28 oktober 2006
Klubbad för
ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,42 ct, ca W/VS, stl 16 1/4, vikt 6,1 gr, Hallbergs 1953.
ENSTENSRING, 14K guld/vitguld, gammalslipad diamant ca 0,45 ct, ca TCa-Ca/P1, stl 18
Smycken Smaragdring
SMARAGDRING, 18K guld med smaragd ( nagg, små sprickor ) och 18 briljanter ca 0,36 ctv W/SI, vikt 8,4 g, stl 17 1/4+
FÖRSTORINGSGLAS, silver, längd 21,5 cm, diameter 10,2 cm, stämplad GERMAN SILVER, engelska stämplar