Avslutad | Klockor – Lördag 7 oktober 2006
ROLEX, Yacht-Master, Ref nr. 16622, Serie nr. F438666, herrur, stål/platina, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78760, viklås, cert, november 2004, box.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 5311943, damur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, Ref nr. 62523D, viklås, ca 1978.
CARTIER, Tank, nr. 6 81006 / 48743, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas (skadat), skadad boett, läderband, cert, oktober 1985.
OMEGA, damur, cal 244, serie nr. 12442784, Ref nr. 11039434/2510, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1951.
LONGINES, Ultra-Quartz, Cal , Serie nr. , Ref nr. 107281, herrur, stål, stämgaffel, plexiglas, datum, originallänk, viklås, ca 1970.
HELVETIA, Memotimer, Cal AS 5008, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, alarm, skadad urtavla, defekt, ca 1969, metallänk ej original.
BREITLING, kronograf, Cal Venus 188, Ref nr. 1190, Boett nr. 764244, herrur, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, urverk och boett är ej signerade av Breitling, läderband, ca 1945.
OMEGA, Genève, Dynamic, Cal , Serie nr. , Ref nr. , damur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, sekundvisare saknas, integrerad länk, viklås, ca 1970.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Tango, Ref nr. 5560, serie nr. Y 034948, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, augusti 2004, box.
LONGINES, Flagship, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, sk urtavla, spricka i glaset ca 1959
CARTIER, Panthère, Boett nr. 83949001460, midsize, stål/guld, quartz, safirglas, datum, originallänk (2-radig), viklås, ca 1989, box.
Klocktillbehör Övriga klockor
8 ARMBANDSUR, manuella, skadade defekta, märken som Moser, Tissot, Eweco, Timex, Revue, Ira.
TAG HEUER, F1, Ref nr. WA 1411, damur, 28 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2000, box.