Avslutad | Klockor – Lördag 7 oktober 2006
ALLIANSRING18K guld med 12 st briljanter 1,01 ctv, TW/VVS, vikt 23,8 g, storlek 17,25 mm
Visa varaSmycken Alliansring
ALLIANSRING 12 briljanter 0,12 ct TW/vvs 7,2 g 18K vitguld storlek 15,75
Visa varaSmycken Alliansring
ALLIANSRING 5 rosa safirer 7,9 g 18K vitguld storlek16,0
Visa varaSmycken Alliansring
ALLIANSRING 5 rosa safirer 8,1 g 18K vitguld storlek 16,0
Visa varaSmycken Alliansring
ALLIANSRING 18K vitguld, 7 briljanter 1,73 ctv ,TW/VVS vikt 7,4 g storlek 17,0 mm
Visa varaSmycken Enstensring
ENSTENSRING briljant 0,25 ct TW/vvs 6,7 g 18K rödguld storlek 17,25
Visa varaSmycken Enstensring
ENSTENSRING briljant 0,24 ct TW/vvs 6,8 g 18K vitguld storlek 16,5
Visa varaSmycken Enstensring
ENSTENSRING briljant 0,23 ct TW/vvs 7,5 g vitguld storlek 16,75
Visa varaSmycken Enstensring
ENSTENSRING princess diamant 0,18 ct TW/vvs 8,7 g 18K vitguld storlek 15,75
Visa varaSmycken Enstensring
ENSTENSRING 18K vitguld med briljant 0,24 ct, TW/VS vikt 5,8 g, storlek 16,75 mm
Visa varaSmycken Enstensring
ENSTENSRING 18K vituld med briljant 0,23 ct, TW/VVS, vikt 4,2 g storlek 16,25 mm
Visa varaKlockor Certina
CERTINA, herrur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1958, metallänk ej original.
OMEGA, Constellation, Ref nr. 1592.30.00, serie nr. 55156078, damur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, september 1997, box.
ROLEX, OP, Air-King, Precision, Ref nr. 1007, Serie nr. 1289206, herrur, stål, automatisk, plexiglas, Oysterlänk, viklås, servad oktober 2005, ca 1966.
OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 561, Serie nr. 19070706, Ref nr. 14902 SC-61, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla (7/10), läderband, originalspänne, ca 1961, box (skadad).
Visa varaKlockor Fickur
FICKUR, 43 mm, spindelur, 18K guld, skadad urtavla, minutvisare saknas, bucklor, ca 1820.
Klockor Vacheron Constantin
VACHERON CONSTANTIN, herrur, 23 x 23 mm, Cal 1003, Serie nr. 532290, Ref nr. 4963, Boett nr. 360682, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ej signerad urtavla, läderband, servad augusti 2004, ca 1959.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT 6202, Serie nr. 636, herrur, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, originallänk, viklås, ca 1999, fabriksservice Juli 2006, box.