Avslutad | Klockor – Lördag 7 oktober 2006
JAEGER-LE COULTRE, Memovox, Cal , Serie nr. , Ref nr. , Boett nr. 899935, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, metallänk ej original, ca 1964.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, Serie nr. 7220782, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, Ref nr. 62523 H, viklås, cert, april 1983, box.
OMEGA, damur, Cal 244, Serie nr. 15935440, Ref nr. 2751-9, doublé (80 micron), manuell, plexiglas, går ej, ca 1958, metallänk ej original.
CERTINA, damur, Cal 12-10, Ref nr. 37129-17, doublé (40 micron), manuell, plexiglas, ca 1953, metallänk ej original.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, bucklor, ca 1980, metallänk ej original.
ENGSTRÖM, Stockholm, hängur, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, skeletterad, ca 1960.
Klockor Eterna
ETERNA-MATIC, damur, Cal 1402U, Serie nr. 4921267, Ref nr. 307 VT, Boett nr. 4380440, guld på stål, automatisk, plexiglas, läderband, ca 1960.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18238, Serie nr. L744717, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, diamanturtavla, Presidentlänk, Ref nr. 8385, viklås, ca 1990.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, Serie nr. 9085620, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk (skadad), Ref nr. 62510 H, viklås, ca 1986.
Klockor Bvlgari
BULGARI, AT 29 GL, F.131/A, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, spänne 18K guld, läderband, box.
NOVUS, damur, gulmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk, längd 177 mm, oanvänd, 1980-tal.
OMEGA, damur, Cal 484, Serie nr. 21576675, Ref nr. 511180, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk (ej original), längd 161-166 mm, totalvikt 23,0 gram, ca 1965.
CARTIER, Santos, Serie nr. 187901 / 00357, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, skadad krona, originallänk (skadad), viklås, ca 1995.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, bicolour, quartz, mineralglas, integrerad länk (6 st. extra länkbitar), viklås, ca 1998, box.
OMEGA, herrur, 31 mm, Cal 26.5 SOB T.2, Serie nr. 8919707, Boett nr. 9719081, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1938.