Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2006
Klubbad för
ENSTENSRING, 18K vitguld med en ca 0,02 ct åttkantslipad diamant, ca TW/SI, stl 17
BROSCH, påfågel i förgyllt silve med markasiter samt turkosa och röda stenar, längd 8 cm ( 2 stenar saknas )
KEDJA/HÄNGE, RING, ÖRHÄNGEN, 18K guld med opaldubletter och briljanter ca 0,30 ctv, vikt 25,9 g, längd 50 cm, stift/clips, stl 17, S EGGER 1980-tal ( opalen i ringen med små kantskador )
DIVERSE SMYCKEN silver, metall, tenn och brons, 6 st, 1 par örhängen , 3 armband, ring, brosch
COLLIER, sterling silver, odlade sötvattenspärlor, iolit, ca 42cm, 89,3g, några skadade stenar