701 - 720 av 900
1...353637...45 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2006

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, 2-radig, 90st 9,1 mm odlade pärlor, längd 45 cm, lås 18K vg m bril- janter ca 0,84ct,W/VS-SI

Utrop: 35 000 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, 1,60ct, smaragdslipad, intyg.

Utrop: 4 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, orange, 1,21 ct, ovalslipad, IGI Cert no 1L135983

Utrop: 1 600 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Dunhill, doublé, skadad.

275 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH/HÄNGE, 18K m briljantslipade dia ca 1,99 ctv ca TW-W/VS och månsten, vikt 20 g.

Utrop: 20 000 kr

6 FÖREMÅL: underlägg i silver, brosch med strass, miniatyrpärm i förgylld metall, avlångt silverföremål, silverlock, glasögonfodral i sköldpadd (gångjärn lösa från locket, 2 hörn skadade).

425 kr

Utrop: 350 kr

MANIKYRSET i sködpadd och silver, ingraverat datum 1790, sprickor, trasig flaska invändigt, monogram.

Utrop: 1 500 kr

DANSREPERTOIR + BROSCH, i sköldpadd.

550 kr

Utrop: 600 kr

LORDRING i 18K guld med 3 briljanter ca 0,86 ctv, ca TW/VS-SI, stl 19+, vikt 12,9 g.

Utrop: 14 400 kr

COLLIER, förgyllt silver med gröna och svarta kvartsstenar, stelt, påse

Utrop: 1 200 kr

2 COLLIER, 1 BROSCH, äkta stenar, ben och ebenholtz, silver

300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER + ARMBAND, 18K flerfärgat guld, 60 briljanter (1 skadad) ca 1,30 ctv, ca W/VS-SI, längd 43 + 19 cm, vikt 37,5 g totalt.

Utrop: 11 500 kr

COLLIER, 18K guld, bismarklänk, vikt 43,2 g, längd 45,5 cm

Utrop: 5 500 kr

HÄNGE, 14K guld med camé, tennlödd, vikt 14,7 g, 6,5 x 4,6 cm

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 18K guld, hjärta, vikt 3,5 g, längd 3 cm

550 kr

Utrop: 600 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med hematit, vikt 5,6 g, stl 18 1/4, 1919

Utrop: 800 kr

RING, platina, 2 odlade South Seapärlor 10,2 mm, 12 st briljanter ca 0,50ctv ca TW/VS, nagg, 7,8 g.

Utrop: 10 400 kr

ARMBAND, förgyllt silver med blå och vit emalj, längd 19,5 cm David Andersen Norge

1 000 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, silver med blå sten, längd 2,9 cm, Stigbert 1953

275 kr

Utrop: 250 kr

2 ST COLLIER, silver med markasiter

500 kr

Utrop: 500 kr