41 - 60 av 900
1234...45 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2006

Klubbad för

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld med 35 safirer 1,65 ctv, vikt 6,2 g, längd 45 cm

4 200 kr

Utrop: 4 500 kr

Ädelstenar Opaler

OPALER, 5 st

Utrop: 1 100 kr

DIAMANT, princesslipad, 0,80 ct, HRD certifikat

Utrop: 23 500 kr

2 ST PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås i gulmetall

Utrop: 750 kr

KEDJA/HÄNGE, sterling silver, oxiderad kedja, fantasi, rep, Floradanica, 45cm, 21,6g

Utrop: 300 kr

KEDJA/HÄNGE, sterling silver, sjöborre Floradanica, 3 rader, 43cm, 13,2g

350 kr

Utrop: 225 kr

ARMRING, förgylld, Floradanica, vide, ca 17,5cm, 27,3g

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllda, Floradanica, dillkrona, 5,7g, stift

175 kr

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllda, Floradanica, hjortron, 5,1g, clips i förgyllt silver

225 kr

Utrop: 275 kr

COLLIER, sterling silver, oxiderad kedja, Floradanica, enboll, 45cm, 7,9g

200 kr

Utrop: 225 kr

KEDJA/HÄNGE, sterling silver, smultron, Floradanica, 42cm, pansar, 6,0g

150 kr

Utrop: 175 kr

KEDJA/HÄNGE, förgylld, Floradanica, hjortron, pansar, 42cm, 3,7g

150 kr

Utrop: 175 kr

RING, förgylld, Floradanica, persilja, stl 17mm, viss oxidering, 7,1g

225 kr

Utrop: 250 kr

RING + COLLIER, sterling silver, gräs, Floradanica, 44cm, stl 17 1/4mm, tot 18,6g

Utrop: 750 kr

KEDJA/HÄNGE, förgylld, Floradanica, ljung, pansar, 50cm, 11,9g, kedjan något missfärgad

Utrop: 275 kr

GEORG JENSEN, 12 ST ÅRSSKEDAR, förgyllt silver, orginaletuier

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

BROSCH, 18K guld/vitguld, 7 rubiner ca 6 ctv, 104 diamanter (rosenslipade) ca 1 ctv, stämplat "Buccellati", vikt 17 g, originaletui.

16 700 kr

Utrop: 6 700 kr

ARMBAND, 18K guld, 6-radigt med rubiner + safirer, längd 19,5 cm, vikt 51,7 g, italienskt.

7 200 kr

Utrop: 8 200 kr

DAMUR, Elita, 18K guld, Schweiziskt, ca 1940, längd 18 cm, vikt 29,8 g, 7 dia ca 0,21 ctv (en skadad).

3 700 kr

Utrop: 4 200 kr

KEDJA, 18K guld, vikt 6 g, lås Elon Arenhill, längd 39 cm

700 kr

Utrop: 750 kr