Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2006
Klubbad för
KEDJA/HÄNGE, sterling silver, oxiderad kedja, fantasi, rep, Floradanica, 45cm, 21,6g
KEDJA/HÄNGE, förgylld, Floradanica, ljung, pansar, 50cm, 11,9g, kedjan något missfärgad
BROSCH, 18K guld/vitguld, 7 rubiner ca 6 ctv, 104 diamanter (rosenslipade) ca 1 ctv, stämplat "Buccellati", vikt 17 g, originaletui.
ARMBAND, 18K guld, 6-radigt med rubiner + safirer, längd 19,5 cm, vikt 51,7 g, italienskt.
DAMUR, Elita, 18K guld, Schweiziskt, ca 1940, längd 18 cm, vikt 29,8 g, 7 dia ca 0,21 ctv (en skadad).