121 - 140 av 350
1...678...18 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 november 2006

Klubbad för

Smycken Slipshållare

14 SLIPSHÅLLARE, silver varav två förgyllda.

Utrop: 1 400 kr

Smycken Nål

SLIPSNÅL, 18K guld med grönt glas, längd 6,5 cm, Alton 1966

Utrop: 350 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, 2 briljanter 0,03 ctv, vikt 9,2 g, Alton 1967

Utrop: 1 600 kr

Accessoarer Glasögon

4 PAR GLASÖGON, silver/stål och plast

600 kr

Utrop: 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 13,5 g, Alton 1971

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 12,7 g, Alton 1969

Utrop: 1 600 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, 8,5 g

Utrop: 1 300 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 11,5 g

Utrop: 1 600 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 6,4 g

Utrop: 900 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld med vita stenar, vikt 11,8 g

Utrop: 1 600 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 12,3 g

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, 3 briljanter tot ca 0,18ct ca TW/VS, stl 17 1/4mm, 17,8g, gravyr

Utrop: 4 600 kr

HALSRING, 18K guld, hamrat, vikt 30 g, stl S, liten buckla, design KE Palmberg ALTON 1975

Utrop: 4 000 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 35,0 g längd ca 43 cm, Alton, 1974, "Theresia"

4 100 kr

Utrop: 4 600 kr

COLLIER, silver, afrikanskt arbete, 37,9g, box

650 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, silver, afrikanskt arbete, 132,9g

2 100 kr

Utrop: 1 200 kr

REY URBAN, BURK MED LOCK, silver, repor, 1960

650 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, safirer, 3 briljanter tot ca 0,36ct ca W/SI, stl 17mm, 5,4g, Strömdahl, "Fenix"

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld, 9 mm Tahitipärlor, odlade, längd 20,4 cm.

Utrop: 7 500 kr

BROSCH, 18K guld med 8 månstenar, Stigbert för Engelbert, 1951, vikt 7,7 gr.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr