Keramik, Vas Rörstrand sign. G.N., höjd ca 22cm
Utrop: 250 kr
Keramik, 2 Cigarettkoppar Rörstrand sign. G.N., höjd ca 9cm, nagg i fotring
Utrop: 200 kr
Matta, Nain ca 300 x 200cm
Utrop: 2 500 kr
Matta, ca 315 x 210cm
Utrop: 950 kr
Matta, ca 283 x 158cm
Utrop: 700 kr
Armband, Pansar 22,5 cm 18K 14,3 g
Utrop: 1 500 kr
2 Ringar, Ø 16 18K 5,6 g
Utrop: 600 kr
Smycke, Slipshållare 5,4 g 18K
2 Ringar, med stenar Ø 18, 181/4 8,0 g 14K
Utrop: 550 kr
Örhängen, 1 Par 5,3 g 14K
Utrop: 400 kr
1 Set, Halssmycke 42cm, Ring justerbar, Armband 18,5 cm, 1 Par Örhängen 46,6 g 18K
Utrop: 4 800 kr
Halskedja, 48cm, 2 Par Örhängen, 1 Hänge, 2 Ringar 33,0 g 18K
Utrop: 3 400 kr
Ring, Ø 161/2 med diamanter 9x ca 0,03ct 12x ca 0,02ct 4,2 g 18K
Utrop: 1 400 kr
Ring, Ø 19 1/4 med stenar 16,6 g 18K
Utrop: 1 800 kr
Halskedja, Pansar 50cm 9,9 g 18K
Utrop: 1 300 kr
Armband, Bismarck 18,5 cm 5,8 g 18K
Hänge, 1 Par Örhängen 1,7 g 18K
Utrop: 175 kr
Armband, med diamanter 36x ca 0,03ct 45,5 g 19cm 18K
Utrop: 4 700 kr
Ring, Ø 16 14,4 g 14K
Utrop: 1 100 kr
Halskedja, Bismarck doserad 45cm 6,8 g 18K
Tisdag 22 aug 2006
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning