341 - 360 av 475
1...171819...24 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 22 juli 2006

Klubbad för

4 Bordsskedar i silver signerade:N.C Christiansson(graverade)

Utrop: 500 kr

3 Bordsskedar i silver signerade:B. Erlandsson 1800-t(graverade)

Utrop: 550 kr

6 Kaffeskedar 1800-t(graverade)

Utrop: 375 kr

2 Theskedar 1800-t(graverade)

100 kr

Utrop: 125 kr

3 Matskedar 1800-tal 2 signerade C Herdin,1 otydlig märkning(graverade)

Utrop: 425 kr

1 Sockerskrin i 830 delar silver import(graverad). Vikt 299,2g

850 kr

Utrop: 600 kr

1 Armband fantasi 18 k(buckligt) ca:20 cm. Vikt 13g

Utrop: 1 700 kr

6 Matskedar i silver Mema i påsar

Utrop: 900 kr

1 Par ljusstakar i silver ca:20 cm hallberg 1959

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

1 Silverpokal ca:8,5 cm(ngt bucklig vid fot). Vikt 46,9g

100 kr

Utrop: 125 kr

6 Kaffeskedar i silver i etui modell saga

150 kr

Utrop: 200 kr

12 Matknivar,12 matgafflar,12 matskedar,24 kaffeskedar i silver modell Vasa i lindor

Utrop: 7 200 kr

1 Burk i tenn stämplad Svenskt tenn Stockholm höjd:9 cm

Utrop: 975 kr

1 Silverpokal på kulfot graverad höjd ca:19 cm. Vikt 434,9g

950 kr

Utrop: 1 025 kr

1 Pokal i silver med rikt balustrerad fot graverad höjd ca:20 cm graverad. Vikt 307,7g

650 kr

Utrop: 800 kr

12 kaffeskedar (graverade), silver modell svensk spetsig i etuier

Utrop: 500 kr

1 Brevsprätt i förgyllt silver Carl Johan Högström, Visby 1879

750 kr

Utrop: 850 kr

2 Matskedar i silver Modell Olga(i plastfodral)

350 kr

Utrop: 375 kr

2 Matknivar i silver Modell Olga(i plastfodral)

375 kr

Utrop: 300 kr

2 Matgafflar silver Modell Olga(i plastfodral)

350 kr

Utrop: 375 kr