421 - 440 av 658
1...212223...33 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 11 juli 2006

Klubbad för

Vas, Venini Murano. Höjd ca 36cm

3 100 kr

Utrop: 600 kr

Ägg, Venini Murano. Höjd ca 17cm

600 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Akvarell, signerad F.W. Odelberg ca 52x29,5cm. Passepartouten missfärgad (d)

Utrop: 3 500 kr

Skål, i kristall signerad E.L. Orrefors Ø ca 15,5cm Höjd ca 10cm

Utrop: 300 kr

Skålar, i kristall 2st, Orrefors Ø ca 18,5cm resp 23cm. Repor

Utrop: 350 kr

Ring, slät ring 18K Ø 19 1/2, 2,2g

Utrop: 250 kr

Båtskål, med slipad dekor, Liten nagg. Längd ca 30cm

250 kr

Utrop: 400 kr

Litografi, signerad Björn Jonson 17/310 ca 26x40cm

300 kr

Utrop: 500 kr

Krus, 1/2 liter Höganäs. Höjd ca 14cm

100 kr

Utrop: 200 kr

Vas, Orrefors. Höjd ca 20cm

100 kr

Utrop: 200 kr

Skål, Orrefors. Höjd ca 11cm Ø ca 16cm

100 kr

Utrop: 200 kr

Vas, signerad S.Persson Kosta. Höjd ca 21,5cm

275 kr

Utrop: 400 kr

Fruktfat, eller visitkortsfat i glas på mässingfot sekelskifte 1900. Höjd ca 24cm Ø ca 28cm. Liten spricka vid centrumhålet.

350 kr

Utrop: 400 kr

Glas, 10 likörglas med slipad dekor. Höjd ca 11cm

300 kr

Utrop: 400 kr

Fat, 2st Uppläggningsfat Ostindia Rörstrand Längd ca 31 respektive ca 36cm

550 kr

Utrop: 800 kr

Karotter, 2st Ostindia Rörstrand. Längd ca 27cm respektive ca 32cm

550 kr

Utrop: 800 kr

Halskedja, Pansar 18K 38cm 4,7g

Utrop: 600 kr

Armring, barn Ø 4,3cm 21K 3,7g

Utrop: 500 kr

Parti guld, skadat, graverat 18K 14,4g

Utrop: 1 700 kr

Hänge, 14K 0,8g

100 kr

Utrop: 75 kr