Avslutad | Moderna – Lördag 16 september 2006
Klubbad för
KEDJA/HÄNGE, förgyllt Sterling silver, Floradanica, oxbär, 50cm pansar, 9,0g, ask
ARMBAND, 18K vitguld, briljanter ca 2,89 ct totalt, ca W/VS-SI, vikt 17,7 g, längd 18,5 cm.
ARMBAND, 18K guld/vitguld med 16 briljanter ca 0,48 ctv TW(G)/VS-SI, vikt 15,7 g, längd 17,7 cm
HÄNGE, 18K vitguld, hjärta med 115 briljanter 3,65 ctv, ca TW-TCr/SI-P, vikt 7,2 g, nagg i sten.
RING, STIGBERT, 18K vitguld med åttkantslip. dia 0,20ctv enl gravyr, stl 17,25, vikt 9,8 g.
HELALLIANSRING, 18K vitguld med briljanter 0,97 ctv ca CR-CAPE (J-L)/ VVS-VS, vikt 2,8 g, 16 3/4 mm