101 - 120 av 251
1...567...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 augusti 2006

Klubbad för

RING, 18K guld m 18 briljanter tot 0.32ct ca W/SI, smaragd 0.63ct, stl 16 3/4mm, 3,5g

Utrop: 7 500 kr

RING, 18K guld m 8 briljanter tot ca 0,09ct, vikt 3.3g

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, briljant ca 0,05 ctv, stl 17mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 900 kr

RING 18K guld med safirer tot 4,36ct och briljanter tot 0,68ct ca W/VS, stl 17 mm.

Utrop: 9 500 kr

RING, 18K guld, trefärgat, 7 briljanter 0,50 ctv, ca TW/VS, vikt 7,9 g, stl 16 3/4

Utrop: 4 500 kr

ÅRSTALLRIK silver 830, vikt 280 g GEWE, Bengt Gilbert, 1978. Motiv Nils Ferlin.

300 kr

Utrop: 300 kr

ARMBAND, 14K guld, med rosa safirer ca 5,5 ct samt princessslipade diamanter ca 2,3 ct, längd 18 cm, vikt 16,8

Utrop: 21 500 kr

BÄGARE, silver, stämplar saknas, 106 gram

1 300 kr

Utrop: 300 kr

DIVERSE, guld, silver och bijouterier

175 kr

Utrop: 150 kr

COLLIER, 2 st turkos samt silverarmband

425 kr

Utrop: 200 kr

NÅLAR, silver och oäkta

50 kr

Utrop: 50 kr

SMYCKESSET, förgyllt silver m granater + diamanter, collier 43,5 cm, armband 19,5 cm, örhängen (stift).

Utrop: 2 500 kr

FRUKTKNIVAR, nysilver 12 st, gafflar 2 st

Utrop: 125 kr

DIVERSE, smycken oäkta

75 kr

Utrop: 50 kr

RING, 18 K guld, med 1 st briljant 0.02 ct 17 1/4 mm

150 kr

Utrop: 200 kr

ENSTENSRING, 14 K guld med briljant ca 0.40 ct W/P2.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, 6 mm ringskena, 2 prinsesslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/ VVS, Engelbert 2005, stl 19, vikt 15,0 gr.

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, silver, Torun Bülow-Hübe för Georg Jensen, "Twin Swirls", 372 A.

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, i box, gul, 1.14 ct, cert IGI

600 kr

Utrop: 200 kr

ARMBAND Mynt, silver, skadad

125 kr

Utrop: 150 kr