Avslutad | Klassiska – Lördag 29 juli 2006
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 1,00 ct, E(River)/VS2, HRD certifikat (Proportions: Very Good), stl. 18
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,73 ct, E(River)/VS2, HRD mini report (proportions/finish: Very Good), stl 17 3/4.
MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, 2 briljanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, monogram "HS", vikt 11,9 gr.
ENSTENSRING, briljant ca 0,56 ct, ca G(TW)/SI2-P1 (nagg på bordet och en stjärnfasett), stl 16,5+
ENSTENSRING, 18K guld med briljant 0,23 ct, ca W/S, matterad, storlek 18 1/2 mm, vikt 6,7 g
ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,25 ct, ca W/SI, storlek 18 1/2 mm, vikt 6,9 g
RING, 18K vitguld med safirer och briljanter ca 0,18 ctv, ca TW/VS storlek 18 1/2 mm, vikt 11,7 g
ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0,25 ctv, ca TCR/VS, storlek 17 3/4 mm, vikt 6,9 g
RING, 18K guld med rubin, safir och 34 st briljanter ca 1,0 ctv, ca TW/VS-SI, storlek 17 1/4 mm, vikt 12,3 g