Avslutad | Klockor – Lördag 8 juli 2006
OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 601, Serie nr. 32663329, Ref nr. 135.020 SP, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1971, box.
OMEGA, De Ville, Cal 1330, Serie nr. 43023305, Ref nr. 191 0045, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, länk 18K guld (ej original), längd 189-194 mm, totalvikt 66,5 gram, ca 1980.
CERTINA, herrur, nr. 738 3001 68, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, läderband, ca 1977.
CERTINA, damur, doublé, manuell, plexiglas, integrerad länk, längd 167-177 mm, ca 1955.
LONGINES, fickur, Serie nr. 1930082, silver, ankarur, bucklor, ca 1907, kedja gulmetall.
TAG HEUER 2000, Ref nr 740.306, Serie nr RJ 3918, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert december 1996, box.
Klockor Facit
FACIT, Fashion, unisexmodell, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1975.
Klockor Olma
OLMA, Sport, pojkur, 31 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, 1970-tal.
Klockor Michel Herbelin
MICHEL HERBELIN, damur, vitmetall, manuell, plexiglas, plastband, oanvänd, ca 1980.
MONDIA, Sea Scout, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, plastband, 1970-tal, oanvänd.
SULTANA, damur, stål, automatisk, plexiglas, datum, konstläderband, oanvänd, ca 1970.