Avslutad | Klockor – Lördag 8 juli 2006
10 ST HERRUR, quartz, går ej, märken såsom, Certina, Seiko, Citizen, Tissot, PJ Design, mm.
Klockor Girard-Perregaux
GIRARD-PERREGAUX, damur, Cal 507-195, Boett nr. 9641 TG, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, diamantkrans, integrerad länk vitmetall (ej original), längd 170-176 mm, ca 1975, box.
ROBERGÉ, damur, 18K guld/vitguld, quartz, safirglas, diamantkrans, 18 st. diamanter på boetten, integrerad originallänk, längd 177 mm, ca 1995, svart fodral (ej original)
HERRUR, 28 mm, vitmetall, manuell, plexiglas. liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1930-tal.
HERRUR, 25 mm, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1945, metallänk ej original.
VANCEUR, Royal Castle, Ref nr. CST 33 S, nr. C23348, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, tidtagning defekt, integrerad länk, viklås, ca 2004, box.
SAFIR, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, diamantkrans tot. ca 0.30 ct, integrerad länk, längd 170-175 mm, totalvikt 30.4 gram, ca 1980.
ZENITH, herrur, Cal 2310, Serie nr. 6914713, Boett nr. 262D802, 18K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk (ej original), längd 172-178 mm, totalvikt 59,9 gram, ca 1967.
Klockor Bulova
BULOVA, damur, nr. 4749452, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1951.
OMEGA, fickur, Cal 19 LB, Serie nr. 5873711, silver, ankarur, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.