141 - 160 av 198
1...78910 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 28 juni 1997

Klubbad för
Bild saknas

COLLIER, biwapärlor, långt.

Utrop: 450 kr

Bild saknas

COLLIER, odlade sötvattenspärlor.

Utrop: 3 500 kr

Bild saknas

COLLIER, 18K guld, "Bismarck", vikt 31.7 g

3 500 kr

Utrop: 2 700 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, "Bismarck", vikt 28.2 g

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

Bild saknas

4 PRINCESSLIPADE diamanter, oinfattade totalt 0.63ct ca CR/P 1 st med skada

Utrop: 2 200 kr

Bild saknas

GRANATRING, silver.

650 kr

Utrop: 650 kr

Bild saknas

SERVERINGSSKED, silver, Danmark, 1920-tal.

500 kr

Utrop: 650 kr

Bild saknas

MOCKASKEDAR, 12 ST silver, förgyllda med emalj.Norge

525 kr

Utrop: 475 kr

Bild saknas

SNÄCKA med persisk handmålning ca 1920

500 kr

Utrop: 600 kr

Bild saknas

SMARAGDARMBAND vitguld 18K med 10 briljanter totalt 1.0 ct T.W VS samt 9 st smaragder

Utrop: 10 500 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld , "x-länk", vikt 11.6 g.

750 kr

Utrop: 900 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K rg m rubiner tot ca 7.93 ct samt briljanter tot ca 0.35 ct.

Utrop: 9 100 kr

Bild saknas

COLLIER, 18K guld "x-länk", vikt 15.1 g.

750 kr

Utrop: 1 100 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, vikt 5.4 g.

100 kr

Utrop: 450 kr

Bild saknas

RING, 18K guld med hematit, vikt 3.8 g.

Utrop: 300 kr

Bild saknas

3 SMYCKEN, 18/23K, silver.

150 kr

Utrop: 300 kr

Bild saknas

RING, 18K rg m 9 st briljanter tot ca 0.44 ct, totalvikt 11.6 g.

Utrop: 4 700 kr

RUBINCOLLIER, ca 17K rg m 15 st rubiner tot ca 9 ct samt 28 st bril tot ca 0.6 ct., ca. 38 cm

Utrop: 18 200 kr

SET: RING, ÖRHÄNGEN; med briljanter totalt ca 1.40 ct. ca. TCR/P1, ringst 16 3/4

Utrop: 8 200 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld med 49 briljanter ca. 3.12 ct., vikt 18.1 g

18 300 kr

Utrop: 21 000 kr