Karaff, med plopp höjd 24 cm med plopp
Utrop: 300 kr
Vas, Royal Copenhagen höjd 17 cm
Kruka, Höganäs med handtag höjd 17 cm Ø 22 cm
Utrop: 200 kr
Tavla, Litografi Karl-Axel Pehrson -84 nr.336/385 31 x 50 cm (d)
Utrop: 500 kr
Tavla, Litografi Karl-Axel Pehrson -83 nr.256/385 61 x 48 cm (d)
Utrop: 800 kr
Mässing, Ängel höjd 9,5 cm, Golf greenlagare allt Skultuna mässing
Ring, Slät ring 18K Ø 21 1/2 (graverad) 7,8g
Utrop: 850 kr
Örhängen, Ett par örhängen med pärlor (pärlor slitna) 18K 2,6g
Ring, Klackring med blå och vita stenar 18K Ø 21 8,5g
Utrop: 950 kr
Ring, Klackring med svart sten 18K Ø 19 1/2 6,0g
Utrop: 700 kr
Ring, Klackring med röd sten (spricka i sten) 18K Ø 18 1/2 7,6g
Utrop: 750 kr
Armband, Pansar 16cm Hänge 18K 6,9g
Hänge, lägst 18K 30,5g
Utrop: 3 500 kr
Ring, lägst 18K (små skador) Ø 16 3/4 6,3g
Armband, Ärtlänk 19cm 18K 15,0g
Utrop: 1 700 kr
Armband, Bismarck med 5 berlocker 18cm 18K 10,7g
Utrop: 1 200 kr
Halskedja, Pansar (ihålig) 60cm 14K 11,8g
Utrop: 900 kr
Halskedja, Bismarck doserad 42cm 14K 14,2g
Utrop: 1 100 kr
Ring, Slät ring 18K (graverad) Ø 21 3,2g
Utrop: 325 kr
Ring, i vitguld med 14 små diamanter och blå sten 18K Ø 17 3/4 3,5g
Utrop: 650 kr
Tisdag 16 maj 2006
Förfallna panter / Svensk pantbelåning