341 - 360 av 656
1...171819...33 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 16 maj 2006

Klubbad för

Gafflar, 11 Smörgåsgafflar i silver modell Svensk (graverade) 14cm

275 kr

Utrop: 300 kr

Smörtax, i silver

100 kr

Utrop: 150 kr

Vas, i silver H:23cm Ø 17 (graverad)

950 kr

Utrop: 1 800 kr

Vas, i silver H:19cm Ø 14cm (graverad)

500 kr

Utrop: 900 kr

Soppslev, med trähantag 41cm (graverad, bucklig) 1817

650 kr

Utrop: 1 500 kr

Skål, / fat i silver 20x20cm (små repor)

850 kr

Utrop: 1 500 kr

Dosa, med motiv hästar i silver (gaverad)

1 900 kr

Utrop: 800 kr

Dosa, med motiv hus i silver 6x4,5cm

650 kr

Utrop: 40 kr

Ljusstakar, ett par i silver H:16cm (bottenmassa saknas, små skador) lösa manschetter

2 200 kr

Utrop: 700 kr

Set, Sockerskrin med lock 13cm och gräddkanna 12cm i silver (små skador)

2 600 kr

Utrop: 2 000 kr

Skål, Sockerskål med lock empirestil 15cm i silver (liten skada)

2 100 kr

Utrop: 700 kr

Halskedja, Ankar i silver 60cm 342,9g

1 800 kr

Utrop: 900 kr

Armring, i silver öppen Ø 6cm 112,2g

350 kr

Utrop: 300 kr

Skedar, 11 st Moccaskedar i silver modell Disa ca 10,3cm

300 kr

Utrop: 400 kr

Skedar, 3 st Moccaskedar i silver modell Patricia ca 10,4cm

50 kr

Utrop: 100 kr

Halskedja, Kejsarlänk i silver 54cm 140,9g

900 kr

Utrop: 500 kr

Moccaskedar, i silver modell Prinsess. Längd 10,4cm

275 kr

Utrop: 350 kr

Dessertskedar, 12st i silver modell Rosenholm Längd 15cm

2 100 kr

Utrop: 1 500 kr

Skål, i silver (fr.1925) små skönhetsfel, Höjd 6,5cm, Ø 17cm

200 kr

Utrop: 600 kr

Dosa, med lock i silver (ej svenskstäplad) Ø 6,9 x 4,9cm Höjd 2cm

175 kr

Utrop: 250 kr