Halskedja, gles Pansar 50cm 18K 17,3g
Utrop: 1 900 kr
Armring, ej öppningsbar 16K Ø 6,6cm 45,7g
Utrop: 3 500 kr
Ring, med gammalslipde diamanter 2x ca 0,03ct 1x ca 0,16ct, 18K Ø 17 1 1/4.1,9g
Utrop: 900 kr
Ring, med 1 liten diamat ca 0,07ct Ø 17 1/2 18K 1,2g
Utrop: 425 kr
Ring, med vit sten, skador Ø 18 1/4 18K 4,1g
Utrop: 375 kr
Ring, med tre röda stenar (skador) Ø 18 18K 2,4g
Utrop: 275 kr
kråsnål, med pärla och två små stenar 18K små skönhetsskador 1,8g
Utrop: 225 kr
Örhängen, Ett par 18K (olika stoppers) små skador 18K 4,6g
Utrop: 550 kr
Ringar, 3 Släta ringar 23K graverade 24,1g
Utrop: 2 500 kr
Ring, Slät ring graverad Ø 18 1/2 18K 5,8
Utrop: 650 kr
Armband, med vita stenar en sten saknas, meandermönstrat, 18cm, 18K 13,4g
Utrop: 1 300 kr
Armband, tvåfärgad 22cm 18K (små skador) 31,5g
Utrop: 3 300 kr
Diamant, ej infattad ca 0,90 i ask, inneslutningar (små repor i rondist)
Utrop: 7 900 kr
Diamant, ej infattad ca 0,20ct i ask
Utrop: 1 500 kr
Diamanter, 3 lösa diamanter ca 0,08ct/st i ask
Utrop: 1 400 kr
Diamant, ej infattad ca 0,12ct i ask (innerslutning)
Utrop: 800 kr
Slät ring, graverad, 23K Ø 17 1/2 12,6g
Klackring, med svart sten, graverad 18K 20 1/4 5,4g
Utrop: 600 kr
Klackring, skadad 20K Ø 18 3/4 5,5g
Halskedja, Pansar 50cm, ihåligt, 18K 14g
Tisdag 16 maj 2006
Förfallna panter / Svensk pantbelåning