Avslutad | Pant – Tisdag 2 maj 2006
1 Olja på duk, sign V B-P -42 /Vilhelm Bjerke-Peterson 1909-1957, surrealistisk målning, ca 145x65.
Olja, på pannå, Eugen Galien Laloue(1854-1941), "Landskap med hus vid flod", 20,5x32cm
Porslin, Fat på fot, Kina, celodonglasyr, pioner, guldkant, ngt slitage, H=6,5 B=22cm
Olja, på duk, sign Sydney R Percy, -1870, (1821-1886 ?), 32x50cm, Betande djur i Högländerna"
Olja, på duk, sign LT-08, Lauritz Tuxen (1853-1927), "Symöte i det gröna", 23x25cm, utan ram, ngt f
Figuriner, Lladro "flicka i nattsärk och skor", Tysk figurin "flicka med gäss" med nagg
Kaffeservis, Kunglig Dansk 19 delar "Brown Basket" 12kopp/fat, Kakfat, Socker, Grädde, Ljusstakar, 2 Fat samt 1 Vas Arabia
Matta, Täbriz ca 392x297cm, knuttäthet ca: 270000 kn/m2, detaljer med silke värdering A.Hallonsten medföljer, Skickas ej