201 - 220 av 248
1...10111213 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 10 juni 2006

Klubbad för

RING, silver med vit spinell, storlek 17 1/2 mm, vikt 6,3 g

150 kr

Utrop: 175 kr

RING, silver, Pege, Alton 1966, storlek 17 1/2 mm vikt 11,2 g

125 kr

Utrop: 150 kr

COLLIER, silver, Viktor Jansson 1973, längd ca 36 cm vikt 14,2 g

150 kr

Utrop: 175 kr

COLLIER & ARMBAND metall, stelt, öppna

50 kr

Utrop: 75 kr

HÄNGE, silver, blomma, längd 8,5 cm, Mema 1972

450 kr

Utrop: 150 kr

KEDJA/HÄNGEN, silver, längd 50 cm

50 kr

Utrop: 75 kr

5 HÄNGEN, silver

250 kr

Utrop: 300 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, Finland 1973

200 kr

Utrop: 250 kr

KEDJA/HÄNGE, silver, längd 70 cm

125 kr

Utrop: 100 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld med briljanter 1,14 ctv, ca TW/VS-SI, ( en sten med nagg ), vikt 3,6 g, stl 17 3/4

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, platina/18K guld, 2 rubiner ca 2,00 ctv, 20 briljanter ca 1,20 ctv, ca TW/VVS, stämplade T & Co.

27 000 kr

Utrop: 29 000 kr

ETT PAR LJUSSTAKAR, silver, H 24 cm, vikt 342 g, gravyr, GAB 1966

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, 18K guld/vitguld, "fjäril" med 14 briljanter ca 0,30 ctv, ca R-TW/VVS-VS, vikt 19 gr.

Utrop: 7 600 kr

KAFFEKANNA, silver, hamrat, trähandtag, vikt 543 g, höjd 14 cm längd 20 cm, Löfman Markströms Uppsala 1979.

Utrop: 6 000 kr

LJUSSTAKAR, silver, H 18 cm, Cohr

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

8 ÅRSSKEDAR, GEORG JENSEN, förgyllt silver, 1972

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ARMRING, silver, Rosa Taikon

400 kr

Utrop: 255 kr

3 SILVERSMYCKEN, collier, armband, armring

375 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 2 rader briljanter 178 st ca 2,70 ctv, ca Tcr/SI, vikt 10,6 g, längd 18 cm

Utrop: 10 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 3st, silver vikt 67,4 g

600 kr

Utrop: 200 kr