Avslutad | Klockor – Lördag 3 juni 2006
Klocktillbehör Boxar och etuier
UPPDRAGSBOX, Automatisk uppdragsbox för 4 klockor, + plats för ytterligare 6 klockor, trä, nyckel, instruktionsblad, drivs med batteri, (utländsk nätkabel medföljer), oanvänd.
TRESSA LUX, 25 Crystal, herrur, stål, automatisk, mineralglas, dag, datum, originallänk, ca 1970.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Golden Ellipse, Gübelin, Cal 177, Serie nr. 1367255, Ref nr. 3778/1, Boett nr. 2802468, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 169-175 mm, totalvikt 65,4 gram, ca 1976, box.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, 50 mm, 18K guld, ankarur, No. 11570, verk A, bucklor, går ej, ca 1900, box.
CHRONOGRAPH SUISSE, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1950, länk ej original.
CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas (skadat), läderband, ca 1990.
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, serie nr. 1494954, herrur, doublé, manuell, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, läderband, ca 1966.
Klockor Audemars Piguet
AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, No. 053, nr. D-67299, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, skadad boett, integrerad länk, viklås, cert, april 1997, box.
ROLEX, Cellini, Ref nr. 4056, Serie nr. 6907608, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne, cert, juli 1983.
Klockor Bvlgari
BVLGARI, kronograf, Ref nr. AC 38 TA, serie nr. L 41, herrur, aluminium, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne, cert, december 1999, servad juni 2005, box.